Refleksoteraapia

Refleksoteraapia – see on haigete tervenemise ja tervete inimeste tervise tugevdamise filosoofia, teadus ja kunst. Refleksravi käigus toimub närvisüsteemi reflektoorsete tsoonide stimuleerimine ja mõjutamine, mille tagajärjel tekkinud impulsid edastatakse vastavatesse närvikeskustesse. Närvisüsteem omakorda saadab kahjustatud organile või organitele impulsid, mis aktiviseerivad enesetaastumise süsteeme.
Refleksteraapia põhineb ettekujutusel, et inimorganism on terviklik, vastastikuses seoses olev süsteem ning talitlushäire ühes piirkonnas kahjustab ka teisi piirkondi.
Refleksteraapia kodumaaks peetakse Hiinat. Esimesed kirjalikud vihjed “Tsienn-Tsieu teraapiast” pärinevad 5. sajandist eKr. Euroopas võeti meetod kasutusele 17. sajandil. Refleksoloogia on Idas põhiliseks ravimeetodiks, kuid see on ka Läänes väga levinud meetod.
Haiguste loetelu, mille puhul refleksoteraapiast abi saab, on väga lai ning mõningate seisundite puhul on refleksravi ainus meetod, mis teeb inimese terveks.
Meie ravikeskuses kasutatav refleksteraapia meetod koos homöopaatiliste ravivahendite kasutamisega aitab saavutada suurepäraseid tulemusi eriti selgroo ja liigeste haiguste puhul, aga ka teiste haiguste korral (südame- ja veresoonkond, kopsu- ja neeruhaigused jne).
Mõiste refleksoteraapia hõlmab väga paljusid erinevaid ravivõtteid ja inimkeha reflektoorsete tsoonide ning akupunktuursete punktide mõjutamise meetodeid.
Refleksoteraapias peetakse arsti käsi organismi tsoonide ja punktide põhiliseks mõjutamise vahendiks, mis tagab kõige efektiivsema ravi. Kuna paljud akupunktuursed punktid omavad mitmekihilist struktuuri, mida läbivad korraga mitmed energiasüsteemid, saab neid õigesti ja efektiivselt mõjutada ainult kõige tundlikuma looduse poolt loodud vahendi ehk inimese käe abil. Olenevalt meetodist, mille abil keha pinnal asuvat tsooni või punkti käega mõjutatakse, mõjutamise tugevusest, kestvusest ning rõhu nurgast, on võimalik mõjutada valikuliselt erinevaid süsteeme, mis asuvad ühe ja sama punkti erineval sügavusel.
Powered by WordPress and MagTheme