Manuaalteraapia

Manuaalteraapia on üks arenevatest ravimeetoditest, mis ei kasuta ravimeid. See on ravivõtete süsteem, mis võimaldab ravida selgroo ja liigeste haigusi, häireid lihaste ja sidemete süsteemis ning neuroloogilisi ja sisehaigusi ainult käte mõju abil. Arsti ainus töövahend on tema käed ja sõrmed.

Manuaalteraapia protseduurid meenutavad massaaži, kuid erinevad sellest kasutamispiirkondade piiratud lokaliseerimise ning doseeritud mõjutamise jõuga. Meetodi omapära seisneb selles, et on võimalik lahendada mitmeid probleeme, mida ei saa välja ravida teiste vahendite (medikamentide) abil.

Selgroo manuaalteraapia on suunatud nii selgroovaheliste liigeste liikumise mahu parandamisele kui ka lihas- ja sideaparaadi elastsuse suurendamisele.Tulemus saavutatakse spetsialisti käte leebe mõjutamise ning patsiendi väheste lihasejõupingutuste abil. See võib olla nii üksikute selgroolülide kui ka tervete selgroopiirkondade mõjutamine. Juhul, kui selgroovalud või liikuvuse piirangud ei ole teie jaoks haruldane nähtus, tuleb kindlasti pöörduda abi saamiseks manuaalterapeudi poole.

Üldjuhul ei tehta protseduure iga päev, vaid ajavahemikuga 1 kuni 7 päeva, kuna lihased ja sidemed vajavad mõnda aega pingutamiseks ning saavutatud asendi fikseerimiseks.Meetodi efektiivsus suureneb juhul, kui seda kasutatakse vaheldumisi taimravi, füsioteraapia, massaaži ja ravivõimlemisega. See aitab Teil kiiresti vabaneda sellistest ebameeldivatest sümptomitest nagu seljavalu, peavalu ning teistest valu tekitavatest aistingutest.

Profesionaalse arsti kätes suudab manuaalteraapia väga palju.

Powered by WordPress and MagTheme