Rakenduslik kinesioloogia

Rakenduslik kinesioloogia on multidistiplinaarne suund meditsiinis, milline uurib sidet lihasetoonuse ja terve organismi vahel. Rakenduslik kinesioloogia vaatab valu, kui erinevate lihastoonuste disbalanssi. Kui üks lihas muutub nõrgemaks, suureneb antogonistide toonus, tööle hakkavad abilihased. See häirib optimaalsete liigutuste algoriitmi ja tulemuseks on ülekoormus.
Põhiline ülesanne on leida lihase funktsionaalse nõrkuse põhjus. Selleks võib olla lülisamba liigeste liigutamine häire, siseorganite spasm, kolju siserõhu tõus, emotsionaalne disbalanss, seedimise katkemine, intoksikatsioon, lümfostaas, veresoonte spasm või elektrilistee impulsside katkemine. Sõltuvalt  põhjusest, valitakse adekvaatne ravi.
Iga konkreetne lihas on seotud oma närvijuure, siseorganitega, liigestega jne. Igal lihasel on oma antogonist, ja nende jõutoonus reguleerib konkreetne liigutusasend. Seda tööd tehakse põhjuse tasemel, ta leevendab mitte ainult kaebusi, paraneb terve organismi seisund. Sportlastele tähendab see optimaalset liigutust, järelikult ka tulemuse parenemist ja trauma võimaluste vähendamist.
Kasutatakse manuaalteraapia meetodeid, visuaal- manuaalteraapia, osteopaatia, hiina meditsiin, ajurveda, homeopaatia, dietoteraapia, traditsiiooniline farmakoloogia, värviteraapia ja nii edasi. Valitakse harjutused hojaku korrektsiooniks ja optimaalsete liigutuste sooritamiseks. Rakendusliku kinesioloogia spetsialisti töö koos individuaalsete harjutuste sooritamisega lubab saavutada tasakaalustatud ja stabiilse seisundi.

Powered by WordPress and MagTheme