Massaaž

Massaaž täiskasvanutele ja lastele
· Meemassaaž
· Tselluliidivastane massaaž
· Vaakummassaaž
· Limfmassaaž
· Vistseraalmassaaž
· Profülaktiline (tervistav) massaaž
· Ravimassaaž
· Rehabilitatsioonimassaaž
· Spordimassaaž
· Iluravimassaaž
Massaaž kujutab endast nii iseseisvat raviviisi kui ka üht osa organismi komplekssest mõjutamisest selliste meetodite abil nagu elektropunktuur jne. Lähtuvalt sellest, millise eesmärgiga kasutatakse üht või teist massaaži ja kuidas seda teostatakse, eristatakse profülaktilise -, ravi-, rehabilitatsiooni-, spordi- ja iluravimassaaži. Igal massaažil on oma näidustused ja vastunäidustused.

Profülaktiline (tervistav) massaaž on aktiivse haiguste vältimise ning keha eest hoolitsemise ja tervise tugevdamise vahend. See on näidustatud inimese siseelundite toimimise tõhustamiseks, väsimuse kõrvaldamiseks ja töövõime taastamiseks. Tervistavat massaaži kasutatakse tulemusrikkalt unehäirete, peavalude ja migreenide korral ning stressi ja depressiooni kõrvaldamiseks.

Ravimassaaž on efektiivne meetod mitmesuguste traumade ja haiguste ravimiseks. Kasutatakse seda funktsioonihäirete iseloomust olenevalt kõige mitmekesisemates modifikatsioonides ja omaenda spetsiifilist metoodikat rakendades. Ravimassaaž on näidustatud tugi- ja liikumisaparaadi haiguste (luude, lihaste või liigeste kahjustused), kõrgvererõhutõve, neurootiliste seisundite jms korral.

Spordimassaaži kasutatakse sportlaste funktsionaalse seisundi parandamiseks, sportliku vormi tõstmiseks, liigväsimuse kõrvaldamiseks, füüsilise töövõime suurendamiseks ning tugi- ja liikumisaparaadi traumade ja haigestumiste profülaktikaks.

Iluravimassaaž on näidustatud mitmesuguste kosmeetiliste puuete ja haiguste korral. Seda kasutatakse ka normaalse naha hooldamisel, et hoida ära naha enneaegne vananemine. Iluravimassaaž jaguneb kolmeks liigiks – need on hügieeniline (profülaktiline), ravi- ja plastiline massaaž.

Powered by WordPress and MagTheme