Esimesel pilgul kaaniravi ei ole tavaline meetod. Kaaniraviga ehk hirudoteraapiaga tohivad tegelda ainult meditsiinilist kõrgharidust omavad väga kvalifitseeritud spetsialistid – arstid, kes läbinud spetsiaalse väljaõppe. Iseravi ei ole lubatud sest, kuna ebaõigete punktide valimisel on võimalikud igasugused tüsistused.
Looduses on teada umbes 400 kaaniliiki. Raviks kasutatakse ainult „meditsiinilisi kaane“ ja veel kaks liigi all: ravikaan ja apteekrikaan. Meditsiiniline kaan erineb tavalisest kaanist (keda on võimalik püüda tiigis), et neid kasvatatakse spetsiaalsetes biovabrikutes, kus on range karantiin ja kontroll. Eestis vastatab selle Estonian Asociation Hürudolocik.
Maditsiinikaan on ühekordne töörist, mida kasutatakse ühekordselt pärast kasutamist kaan hävitatakse ja täielikult välistab patsiendi infitseerimist.
Kaaniravi efekt
Ravikaan avaldab sellist toimet, mis sarnaneb nõelravi mõjuga. Kaan toodab tohutus koguses bioloogiliselt aktiivseid aineid – need on looduslikust ravivahendist fermendid, mis aitavad õigel kasutamisel terveneda paljudest haigustest.
Ravikaan avaldab sellist toimet, mis sarnaneb nõelravi mõjuga. Kaan toodab tohutus koguses bioloogiliselt aktiivseid aineid – need on looduslikust ravivahendist fermendid, mis aitavad õigel kasutamisel terveneda paljudest haigustest.
Haigused
Kaaniravi kasutatakse ravikompleksi koosseisus alljärgnevate haiguste puhul:
-
Tugi- ja liikumisaparaadi haigused – artroosid, osteokondroosid, lülisamba kõhrketaste väljasopistumised
-
Neuroloogilised häired – migreenid, entsefalopaatiad, radikuliidid, neuriidid.
Kaaniravi toimib väga tõhusalt ka alljärgnevatel puhkudel:
-
Naistehaigused – tsüstid, emakamüoomid, endometrioos, liitelised protsessid, viljatus, menstruatsioonitsükli häired, klimakteerium
-
Kõrgvererõhutõbi, soontedüstooniad, südame isheemiatõbi, infarkti ja insuldi ennetamine
-
Tselluliidi ja varikoosi kõrvaldamisel ning ainevahetuse taastamisel
Kaaniravi aitab paljudes haigestumiste korral, ja vastunäidustuseded selle ravi kasutamisel ainult mittu.
Vastunäidused
Hirudoteraapia on vastunäidustatud rasedatele ja hemofiiliat või aneemiat põdevatele patsientidele ning ägedate nakkushaiguste või onkoloogiliste haiguste esinemisel. Ravikuuri iseloom ja seansside arv on rangelt individuaalsed, sõltudes patsiendi seisundist ning patoloogia astmest ja raskusest.
Tähelepanu! Teil on tegemist hürodoteraapiaga.
Kaaniravi ja protseduuride arv on individuaalsed ja sõltuvad patsiendi seisundist, patoloogiast. Hea hürodoterapeut nõuab uuringuid ja analüüside tulemusi, küsitleb haiguste ja sümptoomide kohta. Tavaline ravikuur kestab 3-4 nädalat ambulatoorsetes tingimustes, hürudoteraapia seanss 1-3 korda nädalas individuaalselt.