Loodusliku Meditsiini Keskus
Doktor Irina Kulikova
Taastusraviarst, sisearst
Paljusid inimesi on kasvõi üks kord häirinud valud seljas. Statistika väidab, et 90% inimestest on kannatanud seljavalude tõttu.
Selja nimmepiirkond talub maksimaalseid koormusi ja selgroolülide vahelised kettad kuluvad kiiremini. Seljavalu põhjusi on palju. Nendest kaks on põhilised – pikk raske staatiline koormus ja äkiline maksimaalne koormus ettepainutusel raskuste tõstmisega.
Biomehaanika andmetel taluvad luude vahelised kettad lamades survet 50 kg, seistes – 100 kg, istudes ilma seljatoeta – 150 kg, küürus istudes – 220 kg. Nüüd mõelge, kui palju te päevas istute?
50 kg raskuse tõstmisel ettepainutusel moodustab koormus lülisambale 700 kg.
Inimese organismis on võimsad jõud enesetervendamiseks, mis suudavad taastada tervise. On vaja ainult anda nendele võimalus tegutsemiseks. Seda ütlen ma teile kui mitte ainult arst, vaid kui inimene, kes pani ennast ise jalgadele.
Valu, haigused – see on meie tasu vigade eest. Ma olen absoluutselt veendunud, et üks põhiülesannetest, millega peavad tegelema kõik arstid on ravimise kõrval ka profülaktika. Inimestele on vaja selgitada, miks ja kuidas tekib valu, kuidas saada hakkama oma haigusega, et vältida enese liikumatusse seisundisse viimist.
Oma vastuvõttudel püüan saavutada sellist tulemust, et inimene õpiks iseseisvalt, ilma arstide ja tablettideta, hoidma oma haigust kontrolli all, mitte lasta haigusel uuesti võimust võtta ja oma elu jälle ära rikkuda. „Nendele patsientidele, kellele on raske oma haigusega hakkama saada, valin ma ravikompleksid, mis koosnevad refleksoteraapiast, massaažist, dieedist, mudaaplikatsioonidest, ravivõimlemisest, elektriravist, ultrahelist, soojusravist, kaaniravist – räägib Irina Kulikova. Efekti füsioteraapiast pole vaja kaua oodata. Omades üle 30 aasta kogemust naturaalravi meetoditega, võin kinnitada nende efektiivsust ja unikaalsust. Nõel- või kaaniravi võtab radikuliidi valu maha mõne seansiga ja ei ole vaja kahjustada oma maksa või magu valuvaigistavate ravimitega“.
Mida teha seljavalude korral?
- Püüdke vähem istuda. Kui istute, siis istuge õiges asendis ja tehke iga tunni järel vaheaeg selleks, et teha mõned liigutused, venitused või painutused ette, harilik kõnd, kükid jne.
- Tõstke raskusi õigesti – selg sirge, raskust hoiame kehale võimalikult lähedal.
- Tugevdage kõhulihaseid. Kõhulihased toetavad lülisamba nimmepiirkonda.
- Parimaks profülaktikaks seljavalude puhul on üldine kehaline aktiivsus ja hea füüsiline vorm. Sooritage regulaarselt harjutusi, mis tugevdavad lihaskorsetti ja lülisammast.
Kõik need soovitused aitavad teil ennetada ja vähendada seljavalusid.
Kui teil tekivad valud seljas, pöörduge arsti poole. Meie keskusesse võib pöörduda ilma saatekirjata, eelnevalt registreerudes tel +3725124910, 3340125, dr Irina Kulikova, Loodusliku Meditsiini Keskus, Ridaküla 10, Tammiku, Iidla, Kohtla-Järve.